Uroczystości rozpoczęły się oficjalnym otwarciem przez Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego, który witając zaproszonych gości i zebraną publiczność życząył wszystkim wyśmienitej zabawy.
Swoją obecnością zaszczycili zebranych: Wiesław Kołczewski-Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego, Artur Bis-Komendant Powiatowy PSP w Kraśniku, Stefan Socha - Przewodniczący Rady Gminy Józefów, Zenon Łukawski i Tadeusz Wach-przedstawiciele Firmy „Piaspol", Marek Kos- Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku, Ryszard Gazda-Przewodniczący Rady Miejskiej w Annopolu wraz z Radnymi, Roman Wiśniewski-Zastępca Burmistrza Annopola, Dyrektorzy Szkół i Przedszkola oraz Kierownicy Jednostek Organizacyjnych Gminy.
Na ręce Burmistrza Annopola wpłynęły okolicznościowe listy od Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka i Starosty Kraśnickiego Andrzeja Maja, z gratulacjami za kultywowanie tradycji i obrzędowości wsi polskiej oraz życzeniami dobrej zabawy.
Świętojański festyn, jak na tradycję przystało, rozpoczęto Konkursem Pieśni Sobótkowych.
Ze szczególną pieczołowitością promujemy zespoły śpiewaczo-obrzędowe, ponieważ ich występy pozwalają przypomnieć pieśni i obrzędy sobótkowe.
W tym roku na scenie plenerowej nad Wisłą zaprezentowało swoje umiejętności 14 zespołów i solistów, których oceniało jury w składzie:
Paweł Cieliczko - instruktor muzyki z CKiP w Kraśniku
Andrzej Gotner - pracownik Referatu Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Kraśniku
Piotr Pilecki - nauczyciel muzyki i plastyki w Miejskim Zespole Szkół oraz instruktor w ŚDS w Annopolu.
Nie byłoby Nocy Świętojańskiej bez Konkursu Wianków. Można było oglądać i podziwiać 11 przepięknie uplecionych i przystrojonych wianków, w których przeważały polne kwiaty, trawy i zioła.
Podczas oczekiwania na werdykt jury, publiczność bawiła Agencja Artystyczna „SCENA JUNO" z Lublina.
Kiedy na scenie pojawili się jurorzy, biesiada przycichła wszyscy w napięciu oczekiwali na werdykt. Nagrody w kategorii pieśni sobótkowych jury przyznało:
I miejsce - Zespół „Krzemień", działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Świeciechowie
II miejsce-Katarzyna Pawłowska z MGOK Zawichost
III miejsce- Zespół Śpiewaczy „Stocaneczka", działający przy Domu Kultury w Ćmielowie.
Wyróżnienia otrzymali -Zofia Zychman ze Świeciechowa, Kapela Henryka Bartosa z Leopoldowa oraz Marta Białek z CK Annopol. .
W kategorii wianków sobótkowych jury przyznało:
I miejsce - Zofii Kucharskiej z Zespołu Śpiewaczego „Stocaneczka",
II miejsce - Kasia Pawłowska i Karolina Pawłowska Z MGOK Zawichost,
III miejsce - Zespół Ludowy „Ksieżomierz".
Wyróżnienie otrzymała Pani Bogumiła Dolecka.
Pozostałe zespoły i solistów zarówno w kategorii pieśni jak i wianków uhonorowano podziękowaniami i gratyfikacjmi pieniężnymi.
O zmroku w malowniczej przestrzeni nad Wisłą zapłonęły sobótkowe ogniska, rozpalono pochodnie i przy wtórze pieśni zniesiono w korowodzie wonne wianki i puszczono je z nurtem rzeki.
Gwiazdą wieczoru był Zespół „KONWÓJ" , który w rytmach muzyki country bawił publiczność do późnych godzin wieczornych.
Następnie odbył się pokaz sztucznych ogni. Niebo rozbłysło ferią barw podczas kilkunastominutowego pokazu sztucznych ogni.
Trzeba zauważyć, że również w tym roku dopisała pogoda, podobnie jak nastroje uczestników imprezy, której organizatorem było Centrum Kultury w Annopolu, współorganizatorami: Burmistrz Annopola i Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się tym razem stworzyć niepowtarzalny klimat Nocy Świętojańskiej nad Wisłą.