Pierwszy dzień annopolskiego święta rozpoczął się programem dla dzieci pt. „Nasz Kolorowy Trzeźwy Świat" w wykonaniu Agencji Artystycznej Scena Juno z Lublina. Pomimo bardzo wysokiej temperatury artyści przyciągnęli rzeszę młodych mieszkańców Annopola.
Po dokonaniu oficjalnego otwarcia święta przez Burmistrza Annopola - Wiesława Liwińskiego, nastąpiła prezentacja folderu przez prof. Marcina Machalskiego z Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
W publikacji pt. „Skarby Annopolskiej Kopalni" autor opisuje nie tylko proces powstawania skał osadowych, pokładów fosforytów na trenie Annopola-tworzenie tzw. antykliny Annopola ale również bogactwa paleontologiczne kopalni - znaleziska skamieniałych szczątków kredowych zwierząt. W chwili obecnej prowadzony jest program badań naukowych kopalni pod kierownictwem prof. Machalskiego, który ma na celu poszukiwanie szczątków gadów, prowadzenie obserwacji utrwalonych na ścianach kopalni zjawisk geologicznych oraz prowadzenie dokumentacji zabytków górnictwa. Po wykładzie profesor podpisywał publikację zainteresowanym słuchaczom.
Kolejnym punktem programu był koncert Zespołu RZESZÓW KLEZMER BAND, który wprowadził słuchaczy w nastrój muzyki klezmerskiej. Skład zespołu młodych muzyków tworzą absolwenci rzeszowskich szkół muzycznych. Młodzi i energiczni muzycy, sprawiają, że muzyka w ich wykonaniu przemawia do szerokiego grona publiczności, porywa do tańca i kusi zmysłowymi nastrojami.
Drugi dzień świętowania rozpoczął się uroczystą mszą św. w intencji mieszkańców, celebrowaną przez ks. Kan. Andrzeja Bąka oraz Ks. Kan. Mirosława Bończoszka w kościele parafialnym pw. Św. Joachima i Anny.
Dalsza część obchodów o charakterze festynu, miała miejsce na stadionie sportowym i rozpoczęła się od oficjalnego wystąpienia Burmistrza Annopola - Wiesława Liwińskiego. Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Andrzej Maj-Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego ARMiR w Lublinie, Stefan Stachula -Radny Powiatu Kraśnickiego, Mirosław Włodarczyk-Burmistrz Kraśnika, Grzegorz Kapica Wójt Gminy Józefów n/Wisłą, Radni Rady Miejskiej w Annopolu wraz z Przewodniczącym Ryszardem Gazdą, dyrektorzy szkół oraz kierownicy jednostek organizacyjnych gminy.
Święto Miasta to także okazja do rozrywki, integracji pokoleń i prezentowania dorobku kulturalnego, toteż zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Podczas festynu towarzyszyły nam Radio Lublin. Na scenie zaprezentowały się Zespoły z Centrum Kultury w Annopolu oraz Gminny Klub Aktywnego Seniora. Jednak głównym reżyserem imprezy (tak jak rok temu), okazała się aura i niestety niesprzyjające warunki pogodowe na chwilę przerwały festyn. Po burzy, która przeszła nad Annopolem, na scenie zaprezentował się ALEX MARTINEZ finalista konkursu MAM TALENT. Swoją nieprzeciętną skalą głosu zachwycił zgromadzoną pod sceną publiczność.
Następnie dokonano ogłoszenia wyników Zawodów Wędkarskich o Puchar Burmistrza Annopola, rozgrywanych od godz. 7.00 nad brzegiem Wisły w Opoczce.
Protokół z zawodów odczytał Pan Tadeusz Bieniek. Oto zwycięzcy:
1. Mariusz Suchowolak 3130pkt
2. Michał Kózka 2800pkt
3. Arkadiusz Woźniak 2650pkt
4. Marcin Bernat 2140pkt
5. Janusz Miałkowski 2000pkt
6. Piotr Lipiec 1745pkt
7. Marceli Targos 1625pkt
8. Paweł Drdzeń 1480pkt
9. Janusz Zieliński 1415pkt
10. Mariusz Badura 1250pkt
Zwycięzcom zostały wręczone nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
Uczestnicy imprezy mogli odwiedzić stoiska promocyjne, podegustować potraw z ryb wiślanych oraz wziąć udział w konkursach sponsorowanych przez Radio Lublin, Urząd Marszałkowski i Żubr.
Gwiazdą niedzielnego wieczoru był Zespół WĘDROWNE GITARY, który dał fantastyczny i żywiołowy koncert.
Na zakończenie festynu zagrał REVERS, który bawił publiczność do późnych godzin wieczornych.
Następne Dni Annopola już za rok.