Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w podziękowaniu za tegoroczne plony. Następnie władze gminy, starostowie dożynek, zaproszeni goście oraz wraz z siedmioma grupami wieńcowymi korowodem dożynkowym przeszły na stadion, gdzie odbywały się dalsze uroczystości. Otwarcia uroczystości dokonał Burmistrz Wiesław Liwiński, który przywitał zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na święto plonów.
W swoim przemówieniu Burmistrz powiedział: „Bieżący rok jest dla rolników naszej gminy wyjątkowo trudny. Majowo-czerwcowa powódź i późniejsze opady gradu spowodowały obniżenie plonów, a praca nie przyniosła oczekiwanych dochodów. Człowiek współczesny nadal a pozostaje w dużej mierze zależny od zjawisk natury, na które nie potrafi wpływać.(…) Ten bochen chleba, te przepiękne wieńce i wcześniejsza wspólna modlitwa podczas mszy świętej, niechaj będą podziękowaniem dla rolników za dbałość o naszą ziemię rodzicielkę”.
Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia dzielenia chlebem. Starostwie Dożynek Pani Ewa Wiśniewska i Pan Marian Szustakowski przekazali na ręce Burmistrza Annopola bochen chleba dożynkowego jako symbol nadziei i pomyślności złożony ,,Bogu w ofierze a ludziom na spożycie”. Chleb został rozdany wśród zgromadzonych na stadionie uczestników imprezy.
O godz. 16-tej rozpoczęła się Biesiada Dożynkowa, w której udział wzięły lokalne zespoły i kluby seniora z terenu gminy Annopol. Wystąpił Zespół Artystyczny „Borowiacy” z Borowa, Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy „Krzemień” z PSP w Świeciechowie.
Obrzęd pieczenia chleba przedstawił Zespół „Powiślanki” ze Świeciechowa. Z pięknymi pieśniami wystąpili Gminny Klub Aktywnego Seniora z Centrum Kultury w Annopolu oraz Klub Seniora ze Świeciechowa i Popowa.
W klimat pieśni i piosenek ludowych wprowadziła licznie zgromadzonych mieszkańców Kapela Ludowa Stefana Wyczyńskiego z Lubczy. Kapela jak i Pan Stefan Wyczyński są laureatami licznych festiwali folklorystycznych, gdzie zdobywają czołowe miejsca a grają i śpiewają już od 42 lat.
W godzinach popołudniowych przystąpiono do oceny prezentowanych wieńców dożynkowych. W konkursie udział wzięło 7 wieńców. Biorąc pod uwagę walory artystyczne i estetyczne, pomysłowość , oryginalność i kultywowanie tradycji, komisja postanowiła przyznać dwie równorzędne pierwsze miejsca dla Zabełcza i Janiszowa.
Rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejszy ogródek przydomowy oraz najbardziej zadbane gospodarstwo rolne.Przyznano dwa pierwsze miejsca za najbardziej zadbane gospodarstwo rolne dla PaniLesławy Bekier z Huty i Krystyny i Kazimierza Więcek z Annopola. Za najładniejsze ogródki przydomowe uznano ex quo ogródek Państwa Moniki i Piotr Gniaź z Opoczki oraz Katarzyny i Tomasza Kanar z Jakubowic.
Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone nagrody rzeczowe.
Gwiazdą wieczoru była grupa muzyczna CLIVER, która muzyką dyskotekową ponad godzinę bawiła licznie zgromadzoną młodzież i publiczność w każdym wieku.
Następnym punktem programu był występ Tomasza Kalczyńskiego – śpiewającego aktora wraz z Zespołem. Poza obszernym i zróżnicowanym materiałem autorskim zagrali oni wszystkim znane utwory z kanonu rock’n’roolla.
Imprezę zakończył Zespół CANION z Kraśnika.