Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym pw. Św. Joachima i Anny w Annopolu. Mszę świętą w intencji Ojczyzny koncelebrowali proboszcz parafii ks. kan. Krzysztof Krzemiński, ks. kan. Antoni Bezpalko i ks. Rafał Olszówka.
We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe Urzędu Miejskiego, szkół z terenu miasta i gminy, organizacji kombatanckich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, mieszkańcy gminy, kombatanci, radny powiatowy i radni rady miejskiej, sołtysi, strażacy, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedszkolacy, młodzież szkolna wraz z nauczycielami oraz harcerze i zuchy. Po zakończeniu mszy świętej wzruszający program artystyczny pt. „Zawsze w moim sercu…”, zaprezentowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, a następnie wystąpiła Dziecięca Orkiestra Dęta z Centrum Kultury w Annopolu. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na annopolski Rynek, gdzie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego odśpiewany został hymn narodowy.
Kolejnym punktem programu było wystąpienie burmistrza Annopola Mirosława Gazdy, który powiedział: „Udział w dzisiejszej uroczystości jest potwierdzeniem wielkiego szacunku wobec Polaków, którzy walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę. Wyrazem wdzięczności wobec rodaków, którzy w walce poświęcili to co najcenniejsze dla każdego człowieka – oddali swoje życie, z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo”.
Z okazji uroczystości na ręce burmistrza wpłynął list od Starosty Kraśnickiego Andrzeja Rolli.
Następnie odbyło się składanie wieńców i wiązanek, przez przybyłe delegacje samorządowców, przedstawicieli kombatantów, instytucji i stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy. Harcerze z 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy” przekazali na ręce burmistrza Ogień Niepodległości. Ogień ten zapalony na mogiłach legionistów w Polskim Lasku na Wołyniu od lat towarzyszy obchodom rocznicowym 11 listopada.
Na koniec obchodów uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzeć bardzo ciekawy pokaz kawaleryjski w wykonaniu Kawalerii Kowalów z Borowa w barwach 24 Pułku Ułanów z Kraśnika.