Uczennice: Dominika Jakubczak, Karina Mikita, Jessica Uba, Camilla Uba, Natalia Więcek i Dominika Wrońska gościły Elżbietę Sarnecką - zawodowego żołnierza, czynnie uprawiającą judo i dyscypliny wojskowe, Pawła Raczyńskiego startującego w biegach długich i - Mateusza Węskę, brata nieobecnego tego dnia Artura Węski - trenującego piłkę nożną.
Spotkanie uświetnili swoją obecnością burmistrz Annopola - pan Wiesław Liwiński, jego zastępca - pan Roman Wiśniewski, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu - pani Renata Tess-Wasiluk, wicedyrektor pani Ewa Leptuch oraz rodzice zaangażowanych uczennic.
Głównym celem, jaki przyświecał pracy dziewcząt było zebranie informacji o uprawiających sport absolwentach gimnazjum w Annopolu.
To był bardzo ekscytujący i pełen niespodzianek czas. Zrozumiały jak ważna jest zależność między zdrowym stylem życia a samopoczuciem człowieka i jego formą fizyczną. Zauważyły, że bohaterów spotkania łączy jeszcze coś oprócz sportu: mimo różnego czasu, w jakim uczęszczali do gimnazjum, nie bali się marzyć o swojej przyszłości. Wiedzieli, że jeżeli będą ciężko pracować i poświęcą treningom wystarczająco dużo czasu, jeżeli śmiało i z uporem podążą w kierunku wybranego celu - spełnią swoje marzenia.
Praca nad projektem dała dziewczętom okazję do doskonalenia umiejętności zbierania i selekcjonowania informacji, planowania etapów jego realizacji i publicznego przedstawienia rezultatów.
W ciekawy sposób przygotowały dekoracje i scenariusz spotkania. W trakcie trwania prezentacji multimedialnych ze zdjęciami, przedstawiały kolejno cały dorobek sportowy swoich gości a następnie przeprowadzały z nimi wywiady. Dzięki zaangażowaniu Pani Eli, Pana Artura i Pana Pawła - mogły zaprezentować nie tylko swoją pracę, ale także ich sposób na zdrowie, życie i dobre samopoczucie. Pokazały, że „chcieć - to móc".
Ukazując sylwetki absolwentów ich zainteresowania i pasje udowodniły, jak ważna jest aktywność fizyczna, że odgrywa ona w naszym życiu ogromną rolę. Niestety tylko część z nas uprawia jakąś dyscyplinę sportu w sposób regularny. Większość zapomina niestety, że tak zwany aktywny wypoczynek jest dla naszego organizmu korzystniejszy niż wypoczynek bierny. Każdy z nas jest w stanie ,znaleźć jakąś dyscyplinę sportu, którą lubi. Aktywny tryb życia niesie ze sobą szereg korzyści. Osoby w sposób systematyczny uprawiające sport są nie tylko szczuplejsze, lecz także, dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu mają sprawniejszą pamięć i koncentrację. Szczególnie korzystny wpływ ma na nasze zdrowie ruch na świeżym powietrzu.
W swoim wystąpieniu pan burmistrz Wiesław Liwiński przypomniał z jak trudnymi warunkami lokalowymi borykało się na początku swojej pracy gimnazjum: trzy szkoły, jedna mała sala gimnastyczna, wychowanie fizyczne na korytarzach i lekcje w systemie zmianowym. To były ciężkie czasy nie tylko dla uczniów. Sam też wtedy pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego.
Zwrócił uwagę obecnych na sali gimnazjalistów, że wielcy sportowcy z pierwszych stron gazet „to nie są ludzie z kosmosu" tylko skądś się wywodzą. To czasami nasi znajomi. Tacy sami jak my wszyscy, tylko z wielkimi marzeniami, pasją i uporem do ich spełniania. Tak jak bohaterowie projektu. Opowiedział także, że sam kiedyś grał przez 3 lata jako junior w III lidze piłki ręcznej w „Wiśle" Sandomierz. Sukcesami może się pochwalić także jego zastępca pan Roman Wiśniewski, który przez 7 lat trenował w klubie wioślarskim „Rejów" w Skarżysku -Kamiennej.
Pani dyrektor Renata Tess-Wasiluk podziękowała absolwentom za przybycie a zaangażowanym w projekt uczennicom za pracę i pomysłowość w jego realizacji. Obecnym na spotkaniu gimnazjalistom życzyła, aby ich projekty w przyszłym roku szkolnym były równie ciekawe.
Całe spotkanie warto podsumować słowami, które tego dnia padły na sali gimnastycznej: „W imieniu opiekunów i dziewcząt pracujących nad projektem „Nasi absolwenci i ich przygody ze sportem", serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli do nas przybyć i wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego spotkania.
Największe podziękowania kierujemy jednak do naszych bohaterów: pani Eli Sarneckiej, pana Artura Węski i pana Pawła Raczyńskiego. Za możliwość przedstawienia Waszych osiągnięć, współpracę i pomoc podczas zbierania materiałów. Za piękne historie, wspomnienia, namiastkę wielkiego świata i sławnych ludzi. Za to, że chcieliście być z nami i naszymi koleżankami i kolegami ze szkoły. Dziękujemy."
Wszystkich zainteresowanych prezentacją projektu zachęcamy do obejrzenia nagrań, które można odnaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Annopola oraz Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu
opiekunowie projektu: Joanna Koniarczyk i Aneta Skorupa