Sobota należała do dzieci. Zaplanowany dla nich program nawiązywał m.in. do obchodów Roku Tuwima. Poety, którego wiersze cieszą się dużą popularnością i łączą pokolenia. Po godz. 1700, kiedy ruszyła magiczna lokomotywa, Rynek Miejski zamienił się w ogromny plac zabaw. Dzieci i rodzice chętnie włączyli się w animacje, zabawy i konkursy prowadzone przez Lucynę Jaskowską i Monikę Gaweł. Dzieci z zaangażowaniem rysowały kredą na płycie Rynku ulubionych bohaterów z wierszy Tuwima. Dziecięcą radość również wzbudził pokaz baniek mydlanych.
Ogromną niespodziankę przygotował Gminny Klub Aktywnego Seniora, udanie inscenizując „Królewnę Śmieszkę". Babcie i dziadkowie brawurowo zagrali swoje role, świetnie reprezentowali się w przygotowanych kostiumach, wywołując ogromny aplauz publiczności.
Później Rynek zamienił się w ogromną czytelnię. Z bogatego dorobku poetyckiego Juliana Tuwima organizatorzy wybrali wierszyki najbardziej znane i lubiane przez dzieci: Tuwimowskie strofy czytał Burmistrz Annopola-Wiesław Liwiński, Przewodniczący Rady Miejskiej-Ryszard Gazda, Zastępca Burmistrza-Roman Wiśniewski, Sekretarz Gminy-Jadwiga Łukasiewicz i Skarbnik Gminy-Lila Kaczor.
Zaprezentowane teksty uczą i bawią dziecięcą część publiczności, zaś u dorosłych wzbudzały nutkę sentymentalizmu.
Na zakończenie sobotniego spotkania na Rynku, Burmistrz-Wiesław Liwiński dokonał oficjalnego otwarcia obchodów Dni Annopola, natomiast miłośnicy dyskotekowych rytmów, bawili się w godzinach nocnych na stadionie z Zespołem SK-1.
Drugi dzień obchodów Dni Annopola rozpoczęto od wędkarskich zmagań nad Wisłą o Puchar Burmistrza. Wieczorem, podczas rozstrzygnięcia zawodów, okazało się, komu tego dnia najlepiej brała ryba.
Tradycyjnie o godz. 1200 została odprawiona Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Joachima i Anny w intencji mieszkańców Miasta i Gminy Annopol. Koncelebrowaną mszę odprawili ks. kan. Krzysztof Krzemiński wraz z ks. kan. Antonim Bezpalko.
Dalsza część obchodów o charakterze festynu, miała miejsce na stadionie sportowym i rozpoczęła się od oficjalnego wystąpienia Burmistrza Annopola-Wiesława Liwińskiego, który powitał przybyłych gości i życzył publiczności udanego świętowania. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wiesław Kołczewski-Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego, Stefan Stachula-Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, Zbigniew Marcinkowski-Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku, Dariusz Wcisło-Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kraśniku, Radni Rady Miejskiej w Annopolu z Przewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Gazdą, Roman Wiśniewski-Zastępca Burmistrza Annopola, Lila Kaczor-Skarbnik Gminy, Jadwiga Łukasiewicz-Sekretarz Gminy, Wiesław Tokarski-Prezes MGKS WISŁA Annopol, Zenon Łukawski i Tadeusz Wach z Firmy Piaspol, Dyrektorzy Szkół i Przedszkola, Kierownicy i Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Gminy, Sołtysi i Przewodniczący Rad Osiedlowych.
Święto Miasta to doskonała okazja do rozrywki, integracji pokoleń, prezentowania lokalnego dorobku kulturalnego i występów zaproszonych zespołów.
Annopolski festyn uświetnił Zespół Tańca Estradowego „Kameleon" z GOK w Zaklikowie, który widowiskowymi choreografiami w wykonaniu dzieci i młodzieży, dostarczył publiczności wspaniałych doznań. Na scenie zaprezentował się również Zespół Wokalny z CK, którego piosenki wpadały w ucho i przypadły publiczności do gustu. Refleksyjny nastrój zapewniła solistka o fantastycznym głosie - Marta Białek. Kolejna część programu to występy lokalnych zespołów. W programie słowno-muzycznym zaprezentował się Gminny Klub Aktywnego Seniora z CK w Annopolu. Kilka pieśni ludowych i biesiadnych wykonał Zespół Artystyczny „Borowiacy".
W międzyczasie sympatyczny szczudlarz zachęcał do wspólnej zabawy. Dzieci mogły skorzystać z urządzeń rekreacyjnych. Z myślą o najmłodszych zaplanowano również malowanie buziek oraz stanowisko, gdzie pod okiem przedstawicieli Fundacji Epicrates można było oglądać i podziwiać dwa węże. Znakomitą zabawą dla publiczności był program biesiadny w wykonaniu Agencji Artystyczno-Koncertowej „Teatr z Lublina". Artyści zachwycali dynamicznym tańcem i śpiewem oraz barwnymi strojami.
W przerwach podczas biesiady ogłoszono wyniki Zawodów Wedkarskich. W tym roku Puchar Burmistrza trafił do rąk Pana Adama Kaszy z Kraśnika, który zajął I-sze miejsce w kategorii „Seniorzy" z liczbą punktów 9150.
Pozostałe miejsca zajęli:
II-Marcin Bernat 7445pkt
III-Mariusz Suchowolak 7245pkt
IV-Grzegorz Kamola 5635pkt
V-Arkadiusz Woźniak 5035pkt
VI-Marceli Targos 4695pkt
VII-Krzysztof Borkowski 4120pkt
VIII-Janusz Miałkowski 3720pkt.
W kategorii „Kadeci" uplasowali się następujący wędkarze:
I-Adrian Tabaka 575pkt
II-Maksymilian Łysuniek 255pkt
III-Piotr Szydłowski 150pkt
IV-Mateusz Grzesik 130pkt.
Dokonano również rozstrzygnięcia Konkursu na Najładniejszy Ogródek Przydomowy i Najbardziej Zadbane Gospodarstwo Rolne w Gminie Annopol.
W tym roku do konkursu przystąpiło 12 właścicieli ogródków przydomowych i 3 właścicieli gospodarstw rolnych.
W kategorii „Najładniejszy Ogródek Przydomowy" poszczególne miejsca zajęli:
I miejsce Grażyna Kobyra ze Świeciechowa Dużego
II miejsce Bożena Magiełda z Wymysłowa
III miejsce Jadwiga Binek z Annopola
W kategorii „Najbardziej Zadbane Gospodarstwo Rolne" uplasowali się:
Andrzej Ortyl ze Świeciechowa Poduchownego Lasku I miejsce
Tadeusz Targos z Nowego Rachowa II miejsce
Andrzej Bownik ze Świeciechowa Dużego III miejsce.
W międzyczasie chętni mogli odwiedzić stoiska promocyjne, podegustować potraw z ryb wiślanych oraz wziąć udział w konkursach sponsorowanych przez Kompanię Piwowarską Marki „Żubr".
Gwiazdą niedzielnego festynu był znany i wyjątkowy zespół braci Szczepaników - PEKTUS, który zgromadził przed sceną sporą publiczność i dla której fantastycznie zagrał swoje przeboje. Mogliśmy się przekonać, co znaczy siła braci, profesjonalizm artystów i ich serdeczny kontakt z publicznością. Przekazali nam dużo dobrej energii i pewnie długo będziemy delektować się ich muzyką.
Na zakończenie festynu zagrał Zespół Extremal, bawiąc publiczność własnymi kompozycjami i utworami coverowymi.
Trzeba zauważyć, że podczas tegorocznego annopolskiego świętowania, wyjątkowo dopisała pogoda oraz publiczność.