Po mszy św. grupa teatralna „Kajtuś”, działająca przy Centrum Kultury w Annopolu, przedstawiła patriotyczny program artystyczny. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na annopolskim rynku. Po odegraniu przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą, działającą przy Centrum Kultury w Annopolu i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Burmistrz Annopola Mirosław Gazda, który w swoim przemówieniu powiedział m.in. „Obowiązkiem Nas Wszystkich, starszych i młodszych, jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tamtych trudnych czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości”. To właśnie takie postawy, takie wydarzenia i tacy ludzie budują tożsamość narodową, która pozwala przetrwać każdy, nawet najtrudniejszy czas".
Burmistrz podziękował wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość, tzn.: księżom odprawiającym mszę św., pocztom sztandarowym, straży pożarnej, policji, zuchom oraz harcerzom wraz z opiekunami, dyrektorom oraz pracownikom szkół, przedszkola,
Centrum Kultury, Środowiskowemu Domowi Samopomocy, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Biblioteki, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Panem kapelmistrzem na czele, dzieciomn i młodzieży z grupy teatralnej „Kajtuś”, Zespołowi Borowiacy, przedszkolakom, uczniom, przedstawicielom Klubu Seniora z Annopola i Wymysłowa, delegacjom poszczególnych instytucji i ugrupowań, samorządowcom oraz wszystkim mieszkańcom za udział w uroczystości.
Na ręce Burmistrza został złożony list okolicznościowy od Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierza Chomy (w załączeniu).
Kolejnym punktem uroczystości było składanie wiązanek i wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przez przybyłe delegacje.