Wśród przybyłych gości obecni byli Pan Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Choma, Pan Krzysztof Hetman. Pani Anna Baluch Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego, Pan Andrzej Maj Radny Powiatu Kraśnickiego oraz Elżbieta Kawka Radna Rady Miejskiej w Annopolu, która odczytała list Starosty Kraśnickiego Pana Pawła Kudrela, Pan Stefan Stachula, Proboszcz Parafii w Annopolu ks. kan. Krzysztof Krzemiński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Annopolu Pani Zenobia Jarmuła wraz z radnymi, Prezes Miejsko-Gminnego Zarządu OSP Pan Grzegorz Targos, Komendant Miejsko-Gminnego Zarządu OSP Pan Andrzej Bednarek, Prezesowie OSP z terenu gminy oraz druhowie, Dyrektorzy Szkół, Kierownicy Jednostek Organizacyjnych Gminy, Przewodniczący Rad Osiedlowych i Sołtysi, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora.
Na ręce Burmistrza wpłynęły listy okolicznościowe od Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki oraz od Burmistrza Józefowa Grzegorza Kapicy.
Na wstępie Burmistrz złożył wszystkim rolnikom, sadownikom i ogrodnikom serdeczne podziękowania za tegoroczne plony oraz wyrazy uznania dla ich codziennego rolniczego trudu. Bochen chleba dożynkowego, jako symbol dostatku, sytości i obfitości przekazali na ręce Burmistrza Starostowie Dożynek Pani Agnieszka Naborczyk ze Starego Rachowa oraz Pan Jerzy Grzesik z Dąbrowy. Następnie odbyła się ceremonia dzielenia się chlebem z gośćmi i publicznością zgromadzona na stadionie. Część oficjalną zakończono odśpiewaniem „Roty”.
Obchody dożynkowe uświetniły występy lokalnych zespołów: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z CK z Annopola, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego, zaprezentował się Gminy Klub Aktywnego Seniora z CK w Annopolu, Klub Senior+ z Wymysłowa, zespół „Borowiacy”. Podczas biesiadowania grupy wieńcowe miały możliwość zaprezentowania się na scenie. Z tej szansy skorzystało sołectwo Opoka, KGW i Sołectwo Dąbrowa oraz Pani Anna Wąsik w imieniu KGW Grabówka. Grupy odśpiewały pieśni biesiadne oraz zaprezentowały historię plecenia wieńców. W dalszej kolejności odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W konkursie zaprezentowano 4 wieńce przygotowanych przez następujące grupy:
Sołectwo Opoka
KGW i Sołectwo Dąbrowa
KGW w Grabówce
Sołectwo Świeciechów Duży
Komisja w składzie Renata Zięba, Agnieszka Kowalczyk i Piotr Pilecki w kategorii Wieniec Tradycyjny wyłonili najpiękniejszy wieniec, który należał do KGW i Sołectwa Dąbrowa, natomiast w kategorii Wieniec Współczesny zwyciężył wieniec przygotowany przez Sołectwo Opoka.
W/w wieńce będą reprezentowały naszą Gminę podczas Dożynek Powiatowych 20 sierpnia br. w Wilkołazie
Dużą sympatią publiczności cieszył się turniej sołectw, który składał się z 7 konkurencji. Do turnieju zgłosiło się 5 sołectw:
Sołectwo Opoka
Sołectwo Wymysłów
Sołectwo Grabówka Ukazowa
Sołectwo Grabówka
Sołectwo Dąbrowa
Komisja w składzie Magdalena Młynarczyk. Martyna Zabor, Stefan Stachula oraz Marian Bącal po podliczeniu zdobytych punktów przez w/w uczestników ogłosiła wyniki i tak:
I miejsce zajęło Sołectwo Dąbrowa
II miejsce zajęło Sołectwo Grabówka Ukazowa
III miejsce zajęło Sołectwo Opoka
W zawodach wędkarskich sołtysów o Puchar Burmistrza Annopola udział wzięło ok. 40 wędkarzy. Zawody zostały zorganizowane przez Koło Wędkarskie nr 8 z Annopola.
I miejsce w kat. senior zajął Andrzej Pawlicha
I miejsce w kat. Kadet zajął Ufniarz Dorian
Nagrodę za złowienie największej ryby, ufundowaną przez sołtysa Dąbrowy Pana Mariusza Kusia zdobył Pan Władysław Pastuszko.
Ogromnym zainteresowaniem uczestników festynu cieszyły się również stoiska promocyjne, gdzie można było zasmakować lokalnych specjałów przygotowanych przez:
KGW Wymysłowiacy
KGW Grabówka
KGW i Sołectwo Dąbrowa
OSP Janiszów
Za przygotowanie i wystawienia stoisk podmioty otrzymały nagrody pieniężne.
Wieczorem na scenie wystąpił kabaret „Truteń”. Kabaret Truteń istnieje od 1993. Założony przez Mateusza Papierza oraz Stanisława i Roberta Sularzów ze Skawy gmina Raba Wyżna. Teksty do kabaretu pisze Wanda Czubernatowa z Raby Wyżnej. Do kabaretu dołączyli kolejno Grzegorz Bochnak, Paweł Czech, Krzysztof Gocał. Gwiazdą wieczoru był zespół „Zbóje”- promujący muzykę oraz folklor góralski prosto spod samych Tatr.