Nieprawidłowy odbiór ciepłej wody w słoneczne dni prowadzi do przegrzania układu solarnego co wprowadza układ w stan awaryjny (alarm, ikonka z parującymi panelami). Pompa solarna przestaje pracować w celu uniknięcia uszkodzenia instalacji poprzez rozgrzany do wysokich temperatur płyn grzewczy (glikol). Doprowadzanie do przegrzewów powoduje również zapowietrzenie układu, uszczelki na przyłączach nie wytrzymują wysokiej temperatury co w konsekwencji powoduje rozszczelnienie układu glikolowego i wycieki płynu przy panelach.
Prosimy i zalecamy stosować funkcję trybu urlopowego, gdyż jest to konieczne podczas nieobecności mieszkańców w domu dłuższej niż jeden dzień. Brak załączonego trybu urlopowego uniemożliwia schłodzenie zbiornika, a tym samym doprowadza do przegrzewania się instalacji. Natomiast w przypadku wyjazdów dłuższych niż 3-4 dni należy przykrywać kolektory jasnym materiałem izolującym powierzchnię absorbera od promieni słonecznych (prześcieradło, plandeka).
Zestawy solarne zostały tak zaprojektowane aby służyły Państwu jak najdłużej i w jak najlepszy sposób pod warunkiem, że będą w prawidłowy sposób obsługiwane i użytkowane. Ilość paneli została dobrana do deklarowanej ilości mieszkańców danego domostwa, co przekładać się musi na zużycie odpowiedniej ilości wody przez każdego mieszkańca danej nieruchomości (45 – 50) litrów dziennego zużycia na każdego użytkownika.
Bardzo prosimy również o zapoznanie się z instrukcją obsługi sterownika solarnego załączonej do każdej instalacji oraz instrukcji ogólnej obsługi instalacji solarnej dostępnej na naszej stronie internetowej jak również w Urzędzie Miejskim pok. nr 16.
W związku z powyższym informujemy, że w przypadku braku odbioru ciepłej wody, a w konsekwencji wprowadzenie układu solarnego w stan przegrzania usługi serwisowe związane z przywróceniem właściwej pracy systemu będą odpłatne.